Telefon kontaktowy

+48 720 52 52 52

Adres serwisu

ul. Witosa 170, Bielsko-Biała

hybrydowe czyszczenie filtrów dpf

INNOWACYJNOŚĆ
I SKUTECZNOŚĆ

W przeciwieństwie do firm, świadczących usługi czyszczenia filtrów DPF metodą hydrodynamiczną lub pneumatyczną, wykorzystujemy innowacyjną, hybrydową metodę czyszczenia filtrów DPF, będącą ich udoskonalonym połączeniem.

Czyszczenie filtrów DPF metodą hybrydową to znacznie lepsze wyniki w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Zadzwoń do nas

+48 720 52 52 52

LUB

RÓWNOCZESNE CZYSZCZENIE NA SUCHO I NA MOKRO

Hybrydowa metoda czyszczenia filtrów DPF jest wynikiem połączenia dwóch najbardziej skutecznych technologii dostępnych na rynku: metody hydrodynamicznej i metody pneumatycznej. Ta innowacyjna metoda, gwarantuje najwyższą skuteczność czyszczenia, jednocześnie minimalizując ryzyko uszkodzenia filtrów. Technologia DPF – hybrid™ wykorzystuje dwie różne metody czyszczenia w jednym procesie.

Proces czyszczenia na mokro polega na myciu i zmiękczaniu zanieczyszczeń za pomocą płynu roboczego. Płyn ten, będący mieszanką wody i detergentu, jest wstrzykiwany pod wysokim ciśnieniem, powodując tarcie strumienia wody. To tarcie jest kluczowe dla usunięcia zanieczyszczeń i sadzy z powierzchni filtra. W tym procesie, impuls sprężonego powietrza służy do wzmocnienia tarcia cząsteczek wody poprzez zwiększanie ich ciśnienia.

Proces czyszczenia na sucho wykorzystuje wzmocniony impuls sprężonego powietrza, aby wydmuchać pozostałe cząstki sadzy i popiołu. Ten etap jest niezwykle ważny dla ostatecznej skuteczności czyszczenia. Co ważne, w procesie na mokro, impuls powietrza pełni funkcję pomocniczą, wzmacniając efekt tarcia cząsteczek wody. Jednak w procesie suszenia, impuls powietrza staje się autonomicznym środkiem czyszczącym, który znacznie zwiększa skuteczność całego procesu.

Zadzwoń do nas

+48 720 52 52 52

LUB

proces współpracy

Oferujemy kilka możliwości współpracy, dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów, dzięki którym proces czyszczenia zawsze przebiega szybko i sprawnie.

Cena usługi uzależniona jest od rodzaju i modelu pojazdu.

Zadzwoń do nas

+48 720 52 52 52

LUB

ETAPY CZYSZCZENIA METODĄ DPF-hybrid™

Innowacyjny proces czyszczenia zapewnia niezwykle skuteczne i bezpieczne czyszczenie filtrów. Uzyskujemy dzięki temu efekty
porównywalne z nowymi filtrami, co przekłada się na lepsze osiągi pojazdów i mniejsze emisje spalin.

01

CZYSZCZENIE PNEUMATYCZNE NA SUCHO

Sadza i popiół, łącząc się z wodą, tworzą wewnątrz filtra DPF substancję o konsystencji szlamu.

Ta substancja może stworzyć powiększoną barierę ciśnieniową, co stanowi poważne zagrożenie dla ceramicznego monolitu DPF, mogąc prowadzić do uszkodzeń, takich jak mikropęknięcia, które niestety są nieodwracalne.

Program ten przygotowuje filtr DPF do drugiego etapu - procesu płukania za pomocą roztworu wodnego. Ten proces umożliwia przepłukanie filtra w taki sposób, że roztwór wodny znajduje "łatwą" drogę przez porowate ścianki filtra.

02

CZYSZCZENIE
NA MOKRO

Roztwór czyszczący przemieszcza się przez strukturę filtracyjną, a następnie przez niedrożne kanały wylotowe, aby w końcu przeniknąć przez mikroskopijne, porowate ścianki oddzielające kanały monolitu. To pozwala na skuteczne wypłukanie zabrudzonych kanałów wlotowych.

Formuła roztworu jest zaprojektowana tak, aby zmiękczyć i usunąć silnie przylegające cząstki stałe z kanałów wlotowych filtra, jak i z jego mikroporowatych ścian.

Siła czyszczenia hydrodynamicznego sprawia, że wszystkie zanieczyszczenia są skutecznie usuwane z oczyszczanej powierzchni.

03

CZYSZCZENIE GORĄCYM POWIETRZEM "AIR PULSE"

Dzięki metodzie czyszczenia gorącym powietrzem, jesteśmy w stanie całkowicie usunąć resztki szlamu z wnętrza filtra DPF, które powstały z połączenia luźnej sadzy, popiołu i wody.

Dodatkowo, proces ten eliminuje ryzyko parowania brudnej wody po płukaniu i gromadzenia się pozostałych cząstek zanieczyszczeń w już oczyszczonych kanałach filtra.

Nawet jeśli niektóre cząstki popiołu i sadzy nie zostaną całkowicie usunięte podczas poprzednich etapów, metoda suszenia jest w stanie wydmuchać te pozostałości na zewnątrz kanałów filtracyjnych.

ZALETY TECHNOLOGICZNE METODY DPF-hybrid™

Poniżej prezentujemy kluczowe zalety technologiczne naszej hybrydowej metody czyszczenia filtrów DPF. Nasz proces łączy najbardziej efektywne elementy technologii hydrodynamicznej i pneumatycznej, oferując skuteczne i energooszczędne rozwiązanie. Oto główne punkty, które wyróżniają naszą technologię na tle tradycyjnych metod:

Zadzwoń do nas

+48 720 52 52 52

LUB

Czyszczenie filtra - duża ilość sadzy.

Czyszczenie filtra po awarii turbo.